Kanon mody, klasyka elegancji, duet doskonały – mowa oczywiście o bieli i czerni. I to nie tylko w kontekście mody odzieżowej, ale także mody łazienkowej. Wyznacznikiem tego trendu zdaje się być fakt, że coraz więcej białego wyposażenia łazienki ma swoje odpowiedniki w kolorze czarnym.
Standardem w kwestii kolorystyki łazienkowego wyposażenia był, jest, i raczej długo jeszcze będzie kolor biały. Jednak czarny urasta do rangi trendu, któremu warto się lepiej przyjrzeć. Tym bardziej, że obie barwy dobrze czują się w swoim towarzystwie i świetnie się uzupełniają.Disegno Ceramica to włoski producent, który od kilku sezonów konsekwentnie zestawia biel z czernią. Swoje odpowiedniki w czarnym wykończeniu mają w jego ofercie m.in. ceramika sanitarna (Sfera), oraz wanna (Epoca). Czarny kolor uwypukla interesującą formę tych elementów: ceramika ma kształt kuli, wanna przygotowana jest w stylu retro. Czerń stawia też akcent na materiał, z którego wyposażenie jest wykonane, a mianowicie na ceramikę sanitarną, która w czarnym kolorze, dzięki nadającemu połysk szkliwieniu, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.
Na błyszczącą czerń postawiła też holenderska firma Tiger. Producent przygotował nowe wcielenie mebli ze swojej topowej kolekcji o nazwie Ontario. Czarne szafki mają fronty wykonane z błyszczącego MDF, natomiast korpusy przygotowano z lakierowanej na wysoki połysk laminowanej płyty. W serii dostępne są: szafki podumywalkowe 60 i 105 cm, regały pionowe o wysokości 160 cm, szafki nadumywalkowe poziome 105 cm, dostępne z lustrem lub bez, szafka toaletowa 42 cm oraz kosz na bieliznę. Meble w standardzie wyposażone są w systemem cichego domykania. Czarny kolor odświeżył stylistykę mebli oraz podkreślił ich czystą linię, w której swoją zasługę ma również podwieszana konstrukcja.
Drugą kolekcją Tigera, do której w ostatnim czasie został wprowadzony czarny kolor jest seria Items, która w tej barwie nosi nazwę Items Next. Czarne błyszczące wykończenie otrzymały szafki podumywalkowe, w czarnej wersji przygotowana została również umywalka meblowa wykonana ze szkła.
Firma Guglielmi zawsze podchodziła do wykończenia armatury dość tradycyjnie, konsekwentnie unikając kolorystycznych eksperymentów. Wyjątek zrobiła właśnie dla czerni i bieli, w których to wykończeniach zaproponowała flagowe modele z kolekcji Sprint. Dzięki nowej powłoce ta niewielka bateria zyskała nowe zainteresowanie klientów. Matowy kolor czerni i bieli firmy Guglielmi świetnie koresponduje z podobnym wykończeniem łazienkowych dodatków z serii Impuls oraz Bold z oferty marki Tiger. I choć obaj producenci działają w różnych krajach, to zdają się mówić tym samym językiem - językiem łazienkowej mody i potrzeb klientów.
Dystrybutorem marek Disegno Ceramica, Tiger oraz Guglielmi jest Coram Poland. Więcej informacji o firmie i produktach można znaleźć na stronie internetowej www.coram.pl
Link do strony artykułu: https://blog.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/biel-i-czern-w-lazience